Tábor polokrevných je domovem každého poloboha, který se ocitne v ohrožení.

Právě zde se učí trénovat, potí krev a slzy, aby v budoucnu mohli bojovat proti nestvůrám a vyhráli. 

Stejně jako každé město, i Tábor se vyvíjí, přizpůsobuje a mění k obrazu jeho obyvatel. Díky tomuto článku získáte alespoň matnou představu o tom, k čemu jaké místo slouží, nebo co se v něm případně i ukrývá - a nemusí to být pouze dobré nebo špatné věci.

Tábor

Hlavní budova

Hlavní budova je důležitým orgánem. Nejen, že zde sílí všichni instruktoři, kteří se snaží pomoci táborníkům zlepšovat schopnosti a dohlíží na ně, ale také se zde hlásí všichni nově příchozí. Obvykle se zde setkají s Cheirónem a jeho koňskou zadnicí, což bývá zpravidla jeden z mnoha prvotních šoků, na které je ale kentaur za svůj dlouhý život zvyklý. Pokud je třeba cokoliv řešit s vedením, pak kroky by měly zamířit právě sem. V podkroví se navíc skrývá nejen celá řada očarovaných věcí, ale také Orákulum se svými věštbami.

V zaprášeném podkroví hlavní budovy se nachází pečlivě střežená, byť všemi známá tajemství. Zaprvé - je zde neskutečný bordel, který tu a tam slouží jako trest pro táborníky. Zadruhé - nachází se zde celá řada magických cetek a zbraní, které mají svou hlavu a používat by se je rozhodl jen sebevrah. Hlavně ale zatřetí - část podkroví je domovem Orákula, momentálně sídlícího v těle bělovlasé Victorie. Tu a tam se najde pár odvážlivců, kteří si sem dojdou pro věštbu, většinou se zde ale nikdo nezdržuje pro vlastní bezpečí.

Podkroví

Táborový oheň

Srdcem celého Tábora je táborový oheň. Tvrdí se o něm, že je to ten oheň z bájí a pověstí, který Prométheus přinesl z Olympu na zem lidem, a proto nikdy nevyhasne, i kdyby se do něj hodiny nepřikládalo dříví. Nachází se v centru všech srubů a není možné ho neminout. Večer po večeři se u něj táborníci shlukují a povídají si, vyměňující si poznatky z instruktáží a vtipkují než nadejde večerka. Podle pověsti síla jeho plamenů odráží náladu v Táboře - pokud je pohoda a klid, plápolá jak o život, s hádkami a smutkem se stahuje.

V jídelním pavilonu to jen žije. Ať už je ráno, poledne nebo večer, pořád je tu plno vzruchu, cinkání příborů o talíře naplněné k prasknutí vším, na co jen člověk pomyslí. Ne, opravdu to tu nevypadá jako v obyčejné školní jídelně, kde na kus tácu plácnou do přihrádky podivnou hmotu. K jídlu dostanete vše, po čem vaše srdce touží, ovšem za předpokladu, že část podarujete bohům jakožto obětinu. Při snídani, obědu a večeři je povinností sedět u srubových stolů, mimo tuto hlavní dobu je však možné si sednout kamkoliv, kde je volno.

Jídelna

Knihovna

Stará, původní knihovna sice vyhořela při útoku ze strany Nyx, ale to neznamená, že na jejím místě zbyde prach a popel. Současná stavba je stále ještě cítit novotou a sbírka svitků a knih se rozšiřuje za občasného příspěvku bohů Athény, Asklépia, Herma, Diké, Nemesis, Hekaté a několika dalších, kteří jsou ochotni podělit se o své znalosti. Obvykle zde bývá ticho a klid, narušit posvátné mlčení je trestáno nejen nespokojenými pohledy, ale i pohlavkem mířeným na hlavu od toho, kdo má zrovna na starosti službu mezi knihami.

Stát se hrdinou jako byla například Perseus? Někdy se to neobejde bez šrámů. Ošetřovna je místem pro každého, ať už jde o menší šrámy utržené při tréninku, nebo snad vážnější zranění z výprav. Žádný táborník se nemusí bát, že by ho zde nedali dohromady. Polní lůžka a znalosti ošetřovatelů jsou jen zlomkem toho, co táborníkům dopomáhá, aby byli zase brzy fit a připraveni se aktivit se svými přáteli. Vždy se tu najde někdo v pohotovosti, kdo je připravený využít všechny své schopnosti k pomoci raněným.

Ošetřovna

Stáje

Jedna z větších budov, co můžete v Táboře najít. Dřevěná konstrukce tomuto místu dodává své kouzlo, stejně jako strojené boxy uvnitř. Téměř z každého z nich na vás vykoukne zvědavý čumák a oči připomínající velké korále. Od koní až po pegase, všichni tito tvorové zde mají svůj domov a slouží táborníkům ne jenom k tréninku. Ve stájích samozřejmě nechybí ani jiné prostory, jako je například sedlovna nebo kumbál, protože kromě zábavy je ve stájích potřeba umět se ohánět i lopatou, koštětem nebo vidlemi. 

Jedná se o snad nejteplejší místo v celém Táboře, a také o nejhlučnější, pokud nepočítáme srub uhihňaných Afroditek. Od rána do pozdního večera je zde slyšet úder kladiva na kovadlinu, vždyť se tu také zpracovává nejen obyčejný kov, ale v několika případech i božský bronz na zbraně. Ke kovárně patří také malá zbrojnice, kde se nachází záložní zbraně pro trénink nebo táborové hry, stejně jako součásti brnění. Špína sice nutí člověka obcházet tohle místo, ale pohled na odhalená těla Héfaistovců naopak přiláká mnohá děvčata.

Kovárna

Umělecký koutek

Na první pohled naprosto obyčejná, ničím nezajímavá budova. Po vstupu dovnitř každého ale hned praští do očí směsice různých barev, konstrukcí nebo soch. Umělecký koutek slouží jako místo, kde může každý táborník popustit uzdu své fantazie a objevit svého kreativního ducha. Nejvíce se zde shromažďují potomci Apollóna nebo Athény.  Vítán je ale každý táborník, který dostane chuť tvořit cokoliv, od malby až po keramiku. Přestože Cheirón často apeluje na pořádek, v koutku panuje stálý menší chaos a nepořádek ve věcech.

Nikdo si už nepamatuje, komu původně byl zasvěcen chrám, z něhož zbyly pouze nic neříkající ruiny. Dle pověstí byl postaven pro Dia po zdolání oněch slavných dvanácti úkolech určených Héraklovi, ale stačil jeden zálet, aby se Diova manželka Héra naštvala a nechala mu ho zničit. V jiném příběhu patřil Afroditě, ale po její nevěře v manželství ho Héfaistos osobně zpustošil kladivem. Nic však nemění na tom, že je odsud krásný výhled nejen na Tábor ale taktéž na široké okolí, zvláště pak při západu slunce.

Zříceniny

Akropole

Jednou za čas je potřeba zkusit rozmlouvat s rodiči a co by to bylo za Tábor, plný polobohů, kdyby zde neexistovala svatyně? Akropole je kopií slavnější 'sestry' z Athén, a není zasvěcena jen jednomu bohu jako spíše všem. Jednotlivé sochy jsou umístěny v dokonalém kruhu, hlavních dvanáct bohů se nachází blíže středu, zatímco ti menší a novější přírůstky jsou postaveny u stěn a sloupů. Tiché místo z mramoru a kamene naruší i sebemenší krok. Pokud zde zanecháte obětinu, je velká šance, že bohové vyslyší vaše modlitby.

Hřbitov není místo, kam mnozí zavítají, spíš naopak - každý se mu vyhýbá přímo obřím obloukem. Ostatně se sem pochovávají ostatky zesnulých táborníků a instruktorů, které byly předtím zpopelněny při tradičních pietních oslavách. Nikdo přesně netuší, kolik zesnulých polobohů se tu nachází, Cheirón si je však pamatuje všechny. Jsou zde náhrobky i těch, kteří se nevrátili z výprav. Uprostřed hřbitova se nachází obrovský, staře vyhlížející dub, jenž stráží všechny mrtvé. Někdo tvrdí, že právě on zosobňuje prvního padlého hrdinu.

Hřbitov

Zásobovací sklad

Prakticky nepřístupné místo a to i pro toho, kdo ovládá otevírání zámku. Sklad poskytuje spoustu věcí, ovšem přístup do něj je omezen pouze vedoucím srubů, instruktorům a vedení Tábora. Žádný narušitel se dovnitř nedostane, protože sklad je opatřen magickým zámkem a každý, kdo se pokusí do něj vloupat, dostane pořádnou elektrickou ránu, až odletí několik metrů vzad. Nachází se zde rezervní oblečení, hygienické potřeby, dokonce i několik aut a motocyklů, které by potřebovaly opravit. A také ztráty a nálezy.

Sruby poskytují ubytování každému táborníkovi, který nezastává vysokou funkci instruktora. Jsou seřazeny do kruhu kolem ohniště a každý z nich zdobí symbol boha, jehož potomci zde žijí, stejně jako jméno ve starořečtině. Hermův srub tradičně praská ve švech, neboť právě zde jsou ubytováni noví, neurčení a Hermovci. Pokoje obvykle bývají po dvou až čtyřech, nachází se zde i společné prostory. Jenom sprchy jsou umístěny mimo sruby kousek od Hlavní budovy, k úlevě většiny jsou aspoň rozděleny na chlapce a děvčata.

Sruby polobohů

Tréninkový plac

Střelnice

Důkaz toho, že zazářit může i polobůh v  boji na dálku. Komu meč zrovna nepadl do ruky, nemusí zoufat, protože může vyzkoušet své šance při střelbě z luku. Střelnice je docela rozlehlé místo, nejen proto, aby se táborníci nestříleli navzájem, obestavěné dřevěnými terči nejrůznějších rozměrů. Pro obměnu jsou některé z nich vyvěšené na sloupcích, aby se nejednalo jen o obyčejné dřevěné a nehybné cíle na zemi. Často lze můžete být svědky menších soutěží mezi potomky Apollóna a Artemidinými lovkyněmi.

Ohromný prostor vystavěný dle starých nákresů z dob antického Řecka, kdy vládlo umění divadla, komedie, tragédie a jiná dramata. Ty časy jsou možná ty tam, prostorný amfiteátr si našel cestu i sem, do Tábora polokrevných. Masky se vyměnily za volnou zábavu, předčítání textů ze svitků za soutěže a sportovní události. Obvyklou zábavou je trénování v  závodech vozatajů. Uprostřed historické stavby stojí socha některého z bohů. Koho? To není specifikováno, neboť jejich podoba se neustále mění dle období nebo soutěže.

Amfiteátr

Taktéž nazývaná arénou mečů, neboť jedině zde se trénuje boj na blízko. Kdo si touží procvičit umění šermu a obrany, nebo si snad chce vyříkat účty s některým z nafoukaných polobohů, zamíří sem, do tak trochu rozpadajícího se areálu, kde k úrazu přišel snad každý bez výjimky. Pokud se dotyčný nechce rvát s někým z masa a kostí, postačí mu i slaměné figury stojící při okraji. Najde se tu i rezerva chytře tupých zbraní. A pokud dojde na zranění? Ošetřovna stojí opodál, tudíž dopajdat (nebo se doplazit) není nemožné. Uprostřed se nachází socha boha Área.

Mimo trénování svých schopností si někteří rádi poměřují síly, výdrž a další faktory, ve kterých mohou dokázat, že jsou lepší než ostatní. Horolezecká stěna je místem, kde se předhánějí mnozí z nich, či se tu najdou i samotáři zaplaveni adrenalinem. Stěna je podstatně vyšší a o dost nebezpečnější, než jakákoliv jiná, kde si přivodíte nanejvýš tak pád. Zde jde skutečně o život, když se z vrcholku začne přelévat žhnoucí láva připravena ztížit nejednomu odvážlivci výstup. Kdo si troufne, musí být více než jen rychlý.

Ne nadarmo se tomuhle místu říká opičí dráha. Samá lana, samé můstky, které se kývou ze strany na stranu a stačí jediný chybně zvolený krok, abyste letěli střemhlavým pádem k zemi. Štěstí, že se zde nachází záchranná síť, jinak by to dole vypadalo na práci pro Mr. Propera. Dráha funguje na principu levelů, ze stabilnějších, pečlivě upevněných kladin se posouvá vzhůru na méně praktické můstky, lana a závěsné kladiny. Celkem se jedná o sedm pater, ale jen málokdo dosáhl toho nejvyššího, které je známé jako legendární.

Předcházející.png
Následující.png

Aréna

Horolezecká stěna

Překážková dráha

Tento blog je majetkem admin teamu a hráčů, kteří se podíleli společně vynaloženým úsilím na proměně a vylepšení. Veškeré texty jsou naše vlastní, nekopírujte reálie, registrace, jiný obsah a ani vzhled. Děkujeme, že dbáte na osobní kreativitu - admin team HoO

Blízká spolupráce s SHADEMORE TRPG

134c08_e7a2e6812be946608dfe89082ef2701c~

Dále spolupracujeme s:

9e97e3_19f5701ec03c4cd594c7fed33f1022b0~
Ikona+1.webp
banner.webp
298172_0b2b2d2951e441f7abcae66c8405c0fe~
Ikonka3.webp
reklama+ingwirth.jpg

© Vytvořeno by @Kefír, @Gipi, další kredity v admin team. Statue art by @artcobain (DA)

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now